Odpady budowlane

odpady budowlane wrocławPowstają w czasie etapu budowy nowych obiektów, jak również remontów czy w pracach rozbiórkowych. Odpady budowlane z reguły powstają w takich kategoriach, jak budownictwo, przemysł, w drogownictwo czy kolejnictwo. Do odpadów budowlanych zalicza się również odpady z obiektów infrastrukturalnych oraz ziemię z wykopów, która zwykle jest przeznaczona do ponownego zagospodarowania terenów. Wszystkie odpady budowlane możemy podzielić np na następujące grupy, odpady z remontów dróg, z placów budowy, z remontów oraz ziemia z wykopów i gruz rozbiórkowy.

Logistyka omawianych odpadów to proces, który przebiega od ich powstania, poprzez gromadzenie, usunięcia ich z miejsca powstania, aż do czasu ich ponownego zagospodarowania czy utylizacji. W zależności od ich rodzaju.

Ponowne zagospodarowanie z reguły następuje jeśli w odpadach znajdują się konstruktywne elementy lub surowce. Dzięki należytej obróbce mechanicznej dla użytku bezpośredniego czyli wykorzystania w taki sam sposób lub jako składników produkcji nowych elementów budowlanych. Często istnieje również możliwość zaistnienia ewentualności składowania resztek, które są nieprzydatne jako surowce, albo unieszkodliwiane w przypadku występowania składników niebezpiecznych, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i środowiska naturalnego, np. azbest.

Dzięki segregacji materiałów budowlanych ich odpowiedniemu zarządzaniu możemy ograniczyć ilość odpadów, która są bezużyteczne. Odpowiednie segregowanie odpadów według ich rodzajów pozwala odzyskać ich zdecydowaną większość.

Jakość odpadów budowlanych (która zależy głównie od źródła ich powstania oraz zużytej technologii przy ich tworzeniu) jest bardzo zróżnicowana.

Warto zwrócić uwagę również na fakt, że zdecydowana większość odpadów z budów oraz odpadów rozbiórkowych jest niepalna.

Tagi: ,
Napisano w odpady budowlane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zapraszamy do kontaktu!

Chcesz wynająć kontener?

Potrzebujesz profesjonalnych zsypów do gruzu?

Poszukujesz kontenerów na śmieci

Zadzwoń: +48 514 006 006