Kontenery ceny

Jakie są ceny za korzystanie z kontenerów? Dlaczego wywożąc więcej za pojedynczy kontener z reguły płacimy mniej?

Obecnie w dobie wolnego rynku praktycznie każda firma może ustalić dowolne ceny za swoje usługi. Prawdopodobnie bezpowrotnie minęły czasy, kiedy gospodarka była sterowana przez państwo. Taka sytuacja jest zdecydowanie lepsza ponieważ każdy ma szansę zaistnieć i działać na własną rękę, bez liczenia na pomoc innych. Oczywiście w zależności od rodzaju działalności sytuacja wygląda nieco inaczej, jednak nikogo nie trzeba przekonywać, że osoby przedsiębiorcze, dające ludziom prace wolą sytuację, gdy działają na wolnym rynku. Taki rynek reguluje popyt i podaż, czyli zapotrzebowanie na daną usługę / produkt i oferowanie go przez określone przedsiębiorstwa.

Jeśli dana firma chce być konkurencyjna, to powinna świadczyć usługi na poziomie zbliżonym do konkurencji lub oferować tzw. wartość dodaną, za którą klient będzie skłonny zapłacić.

W przypadku wynajmu kontenerów na gruz ceny są powiązane z powyższym opisem. Korzystając z kontenerów w mniejszych ilościach za wynajem jednego kontenera zapłacimy proporcjonalnie więcej, niż gdybyśmy mieli wynająć ich więcej.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę wynajmu kontenerów jest częstotliwość korzystania z usług firmy transportowej posiadającej kontener. Jeśli wiemy, że będziemy potrzebowali cyklicznego wywożenia odpadów, gruzu, śmieci, nieczystości czy innych zbędnych dla nas materiałów to cennik dla nas z pewnością też powinien być mniejszy.

Inną kwestią jest jeszcze to, czy wywozimy jeden rodzaj surowców, np. gruz, ziemię, dachówkę czy odpady mieszane. Z reguły wywożenie jednego rodzaju surowca jest tansze ponieważ firma oszczędza koszty na segregacji.

Ceny za kontener podstawiony na 5 dni rozpoczynają się już od kwoty 300zł dla osób prywatnych, jednorazowo korzystających z usługi (dane na 01.06.11).

Tagi:
Napisano w kontenery na gruz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zapraszamy do kontaktu!

Chcesz wynająć kontener?

Potrzebujesz profesjonalnych zsypów do gruzu?

Poszukujesz kontenerów na śmieci

Zadzwoń: +48 514 006 006